E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 19526
Lasīšanai: 3 minūtes

Vai universitāte ir tiesīga mainīt noteikumus un paaugstināt maksu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. martā, 2020
Kārlis

Pēc akadēmiskā atvaļinājuma piereģistrējos maģistrantūras studijām augstskolā (tikai maģistra darba izstrādei un aizstāvēšanai). Studiju parādu nav, visi rēķini apmaksāti. Kad parakstīju vienošanos, tika norādīts, ka man jāapgūst papildu kurss “Civilā aizsardzība un vides tiesības” 2 kredītpunktu apmērā, par ko universitāte man pieprasa samaksāt 97,50 eiro (tikšot izrakstīts atsevišķs rēķins). Vai universitāte ir tiesīga man pieprasīt maksāt par šo papildus ieviesto kursu, vai arī šis papildu kurss neietilpst pamatprogrammā? Uzsākot studijas, slēdzu līgumu par konkrētu summu maģistra programmas apgūšanai un par konkrētu nepieciešamo kredītpunktu apjomu. Vai “spēles laikā” universitāte ir tiesīga mainīt noteikumus un paaugstināt maksu, lai nodrošinātu pamatprogrammas izpildi?

A
atbild:
09. aprīlī, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Lai saņemtu dokumentu par maģistra grāda ieguvi, ir pilnībā jāizpilda attiecīgās maģistra studiju programmas prasības. Ja Jūsu studiju pārtraukuma (akadēmiskā atvaļinājuma) laikā maģistra studiju programmā veiktas izmaiņas, ieviešot jaunus studiju kursus, pēc atjaunošanās studējošā statusā šie studiju kursi ir jāapgūst. Jautājums par maksu ir atkarīgs no tā, kas noteikts līgumā ar augstskolu. Līgumā var būt paredzēts punkts, ka programmas izmaiņu gadījumā studiju maksa var mainīties. Katrā ziņā jautājums par samaksu Jums jārisina sadarbībā ar augstskolu, jo tas ir atkarīgs no līguma, kas noslēgts starp Jums un augstskolu.

Jāpiebilst, ka studiju kurss vai studiju kursi civilajā aizsardzībā un vides aizsardzībā visu studiju programmu obligātajā saturā tiek iekļauti, pamatojoties uz normatīvajos aktos noteikto. Vides aizsardzības likuma 42. panta otrajā daļā noteikts, ka augstskolu “visu studiju programmu obligātajā daļā iekļauj vides aizsardzības kursu”, bet Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likuma 23. panta pirmajā daļā: “Izglītības iestāde nodrošina obligātā civilās aizsardzības kursa pasniegšanu izglītojamajiem augstākajā, vispārējā un profesionālajā izglītībā.”

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU