Ja atvaļinājuma laikā iekrīt pārcelta darba diena

J
jautā:
04. martā, 2020
Aivija

Labdien! 2020. gadā ir viena pārceltā darba diena: 22. jūnijs tiek pārcelts uz 13. jūniju. Man ir normālais darba laiks, un atvaļinājums tiek piešķirts no 15. jūnija uz 2 kalendārajām nedēļām. Vai pēdējā atvaļinājuma diena būs 30. jūnijs vai 1. jūlijs? Un vai 13. jūnijā man ir jāstrādā, ja uz šo datumu ir pārcelta darba diena no perioda, kurā man pienākas atvaļinājums? Paldies!

A
atbild:
20. martā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba dienas pārcelšanai nevajadzētu mazināt darbiniekam to tiesību apjomu, kuras tas būtu ieguvis, ja darba dienu pārcelšana nemaz nebūtu realizēta. Tas nozīmē, ka konkrētā darba diena tiek pārcelta uz citu dienu ar visām tiesībām un saistībām. Tādējādi 2020. gadā no 22. jūnija (pirmdienas) uz 13. jūniju (sestdienu) pārceltajai darba dienai tiek piemērotas attiecīgas tiesības un saistības.

Ja Jums tiks piešķirts ikgadējais darba devēja atvaļinājums divu kalendāra nedēļu apmērā, sākot ar 15. jūniju, tad atvaļinājuma pēdējā diena būs 30. jūnijs. 13. jūnijā Jums darbā nav jāierodas.