Atgriešanās laiks no BKA jāprecizē pie darba devēja

J
jautā:
03. martā, 2020
Kristīne

Labdien! Man radās jautājums sakarā ar to, kad man jāatsāk darba attiecības pēc dekrēta. Dekrēta atvaļinājumā es aizgāju 25.03.19., bērns piedzima 07.06.19. Bērna kopšanas atvaļinājumā būšu pusotru gadu. No 28.07.19. tika uzrakstīts iesniegums darba devējam par bērna kopšanas atvaļinājumu. Darba devējs pateica, ka man ir jāatgriežas darbā 27.11.20. Vai tā ir taisnība, vai tomēr man jāatgriežas darbā 2021. gada janvārī? Paldies!

A
atbild:
20. martā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu uz darbinieka iesnieguma pamata piešķir uz laiku līdz pusotram gadam jeb 18 mēnešiem ar dienu, kad darba devējs to ir piešķīris. Ja BKA izmantojat pilnā apmērā un Jums atvaļinājums tika piešķirts no 28.07.2019., tad darbā būs jāatgriežas 29.01.2021.

Darba likuma 156. panta piektā daļa paredz, ka darbiniekam ir tiesības atgriezties darbā, paziņojot par to darba devējam ne mazāk kā divas nedēļas iepriekš, ja objektīvu apstākļu dēļ zudis pamats turpmākai bērna kopšanai.

Jums var ieteikt jautājumu par darba devēja iepriekš norādīto darbā atgriešanās laiku pārrunāt – piezvanot vai nosūtot e-pastu.