Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par mantoto naudu nodoklis nav jāmaksā

J
jautā:
03. martā, 2020
Aleksandrs

Labdien! Jautājums par mantojumu. Mantojumā saņēmu naudas līdzekļus virs 10 000 eiro. Naudu esmu saņēmis no firmas (naudas piedziņa). Vai man ir jādeklarē šis mantojums? Un vai par to kaut kas papildus jāmaksā?

A
atbild:
30. martā, 2020

Par mantoto ienākumu nodoklis nav jāmaksā. Ja mantojums pārsniedz 10 000 eiro, tā saņēmējam Valsts ieņēmumu dienestā nākamajā gadā jāiesniedz gada ienākumu deklarācija, norādot mantoto summu kā ar nodokli neapliekamos ienākumus.