Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Attaisnotos izdevumus var deklarēt IIN maksātājs

J
jautā:
03. martā, 2020
Anda

Vai nestrādājošs pensionārs var iesniegt ārstniecības čekus VID EDS nodokļu atgūšanai?

A
atbild:
06. martā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem (ārstniecības pakalpojumiem un citiem) var atgūt arī pensijas saņēmējs, ja no pensijas tiek maksāts nodoklis.

Iedzīvotāju ienākuma nodokli ietur no pensijas, kas pērn pārsniedza 270 eiro mēnesī (šogad – 300 eiro mēnesī). Ja pagājušajā gadā saņēmāt par 270 eiro lielāku pensiju, varat deklarēt attaisnotos izdevumus, iesniedzot deklarāciju ar pievienotiem ārstniecības čekiem.

Taču jāņem vērā, ka attaisnotajiem izdevumiem ir gada norma un tā ir arī saistīta ar apliekamā ienākuma apmēru. Fiziskās personas – IIN maksātāja – attaisnotajos izdevumos par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem, ziedojumiem un dāvinājumiem (arī politiskajai partijai) ietveramo izdevumu kopējā summa taksācijas gada laikā nevar pārsniegt 600 eiro, un tā nevar būt lielāka par 50% no gada apliekamā ienākuma.