Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kā pieprasīt invaliditātes pensiju

J
jautā:
02. martā, 2020
Kristīne

Labdien! Līdz šim esmu saņēmusi invaliditātes pabalstu, un tagad man ir pietiekams stāžs, lai saņemtu 2. grupas pensiju. Vai man jāvēršas VSAA ar iesniegumu, vai tas notiek automātiski?

A
atbild:
05. martā, 2020
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Inese Barsukova, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Pieprasījumu invaliditātes pensijas piešķiršanai var iesniegt klātienē, jebkurā VSAA klientu apkalpošanas centrā. Pastāv arī iespēja pieprasījumu iesniegt elektroniski (parakstītu ar drošo elektronisko parakstu) vai arī portālā www.latvija.lv, izmantojot portālā piedāvātos autentifikācijas līdzekļus. Ja ir apdrošināšanas stāžs līdz 1995. gada 31. decembrim, apliecinošie dokumenti jāiesniedz VSAA klātienē.