Lasīšanai: 1 minūte

Slimošanas laiks dod tiesības uz atvaļinājumu

J
jautā:
02. martā, 2020
Kristiāna

Iepriekšējā gadā pilnībā izmantoju savu ikgadējo atvaļinājumu – tas beidzās 11. augustā –, taču jau 10. oktobrī saslimu un slimoju gandrīz pusgadu. Plānoju iet prom no darba. Vai pēc darba attiecību pārtraukšanas man pienāksies atvaļinājuma kompensācija, ja man tiek apmaksāta slimības lapa B?

A
atbild:
06. martā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 152. pants noteic, ka laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, ieskaita laiku, kad darbinieks bijis faktiski nodarbināts pie attiecīgā darba devēja, un laiku, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, ieskaitot pārejošas darbnespējas laiku.

Tas nozīmē, ka, izbeidzot darba tiesiskās attiecības, Jums ir jāsaņem kompensācija par neizmantotā atvaļinājuma laiku.

Darbnespējas labu B apmaksā valsts VSAA personā.