Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kādus ienākumus ņem vērā, nosakot diferencēto neapliekamo minimumu

J
jautā:
01. martā, 2020
Aleksandra

Saskaņā ar likumu par iedzīvotāju ienākuma nodokli pensija ir ar nodokli nodokli apliekams ienākums. Bet, ja Krievijas Federācijas pensija ir atbrīvota no IIN aplikšanas saskaņā ar Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem, vai, aprēķinot gada diferencēto neapliekamo minimumu, ir pareizi pieņemt, ka KF pensija ir ar nodokli apliekams ienākums?

A
atbild:
26. martā, 2020

Nosakot nodokļa maksātāja gada diferencētā neapliekamā minimuma apmēru, ņem vērā visus nodokļa maksātāja gada ienākumus (arī ienākumus, kas apliekami ar samazinātu nodokļa likmi), kā arī pensiju, ko saņem no ārvalstīm, ja nav sasniegts Latvijā noteiktais pensionēšanās vecums.