Dokumentu sakārtošana pēc BKA

J
jautā:
17. februārī, 2020
Ance

Labdien! Izskatīju Darba likumu, bet nekur nevarēju atrast informāciju par to, kā tiek pārslēgts darba līgums (divas kompānijas apvienosies) ar darbinieku, kas ir bērna kopšanas atvaļinājumā.
Kāda ir līguma pārslēgšanas kārtība šajā gadījumā?

A
atbild:
28. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Situācijas apraksts pirmšķietami liek domāt, ka notiek t. s. uzņēmuma pāreja – uzņēmuma vai tā patstāvīgas, identificējamas daļas (saimnieciskas vienības) nodošana citai personai uz līguma, administratīvā vai normatīvā akta, tiesas sprieduma vai kāda cita pamata, kas radies starp pusēm ārpus to līgumiskajām saistībām, kā arī komercsabiedrību apvienošana, sadalīšana vai pārveidošana. (Darba likuma 117. pants).

Uz darba ņēmējiem attiecas ar iepriekšējo darba devēju noslēgtie darba līgumi, izņemot to, ka darba līgumos ir jāizdara grozījumi, mainot jaunā darba devēja koordinātas (nosaukumu, reģ. Nr., juridisko adresi). Ar darbiniekiem, kas izmanto BKA, grozījumus darba līgumā veic pēc atgriešanās no BKA.