Lasīšanai: 1 minūte

Terminēts darba līgums un grūtniecība

J
jautā:
17. februārī, 2020
Jūlija

Darba devējs nepagarināja līgumu, jo uzzināja, ka esmu stāvoklī. Vai tiešām viņš tā varēja darīt?

A
atbild:
25. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Uz noteiktu laiku noslēgts darba līgums izbeidzas norādītajā termiņā vai iestājoties apstākļiem, kas izbeidz tā darbību. Piemēram, darbā atgriežas darbinieks, kas bija prombūtnē.

Ja Jums bija noslēgts terminēts (iespējams, promesoša darbinieka aizvietošanas) darba līgums un termiņš bija pagājis, darba devējam nebija obligāta pienākuma ar grūtnieci darba līgumu pagarināt grūtniecības dēļ.

Neviens normatīvais akts darba devējam to neuzliek par pienākumu, tā ir darba devēja izvēle, vai līgumu pagarināt.

Darba devējs nav pārkāpis likumu normas.