Kadastrālo vērtību nosaka pēc vienotiem kadastrālās vērtēšanas principiem

J
jautā:
16. februārī, 2020
ERIKA

Maksājam zemes īpašniekam piespiedu zemes nomu 6% no kadastrālās vērtības. Mājā ir 12 dzīvokļi, zemes nomas maksa: 416 eiro no dzīvokļa īpašnieka. Kur var saņemt informāciju par zemes īpašnieka veiktajiem nekustamā īpašuma maksājumiem, un kāpēc zemei, kas atrodas blakus teritorijai, kurā notiek saimnieciskā darbība (autoserviss, transporta pakalpojumi), ir tik liela kadastrālā vērtība? 500 metru attālumā atrodas osta un degvielas terminālis.

A
atbild:
21. februārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nekustamā īpašuma nodokli administrē pašvaldība, un to aprēķina, pamatojoties uz Valsts zemes dienesta noteikto īpašuma kadastrālo vērtību.

Kadastrālās vērtības nosaka pēc valstī vienotiem kadastrālās vērtēšanas principiem: saskaņā ar Ministru kabineta Kadastrālās vērtības noteikumiem un Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumu.

Par zemi, arī zem daudzdzīvokļu mājām, nodoklis tiek aprēķināts 1,5% apmērā no kadastrālās vērtības.

Jebkura īpašuma kadastrālo vērtību iespējams noskaidrot portālā www.kadastrs.lv.

Informāciju par zemes īpašnieka veiktajiem maksājumiem varat uzzināt no paša zemes īpašnieka.