Lasīšanai: 1 minūte

Prettiesiska personas datu apstrāde

J
jautā:
15. februārī, 2020
Irina

Kur es varu vērsties ar sūdzību, ja man ir dokumentāli apliecinoša informācija par to, ka mani dati tika apstrādāti bez manas piekrišanas? Vai pastāv iespēja vērsties tiesā? Man šī situācija ir ļoti nepatīkama. Paldies!

A
atbild:
18. februārī, 2020

Par prettiesisku Jūsu personas datu apstrādi Jums ir tiesības vērsties Datu valsts inspekcijā, kura ir uzraudzības iestāde fizisko personu datu apstrādes jomā.

Savukārt Jūsu pamattiesību aizskāruma gadījumā, ja datu apstrādes pārzinis ir pārkāpis Vispārīgās datu aizsardzības regulas 2016/679 normas, Jums ir tiesības celt prasību tiesā saskaņā ar Fizisko personu datu apstrādes likuma 26. panta 2. daļu. Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā prasība par aizskāruma novēršanu, ja aizskārums radies datu regulas prasību pārkāpuma dēļ, ceļama ne vēlāk kā piecus gadus pēc aizskāruma rašanās dienas, bet, ja aizskārums ir ilgstošs, – no aizskāruma pārtraukšanas dienas.