Mācību atvaļinājums nesamazina kārtējā atvaļinājuma ilgumu

J
jautā:
13. februārī, 2020
Dace

Labdien! Vai mācību atvaļinājuma izmantošana atstāj kādu iespaidu uz ikgadējo atvaļinājumu? Vai ikgadējais atvaļinājums var tikt samazināts?

A
atbild:
25. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Mācību atvaļinājumu Darba likumā regulē 157. pants.

Tas paredz, ka mācību atvaļinājuma piešķiršanai ir primāri jābūt regulētai darbinieka darba līgumā vai uzņēmuma koplīgumā. Attiecīgi mācību atvaļinājumu darba devējs pēc rakstveidā pieteikta prasījuma piešķir vai nu ar darba samaksas saglabāšanu, vai bez tās. Darba devējam ir tiesības prasīt darbiniekam uzrādīt mācību iestādes izziņu par izglītojamā statusu, eksāmenu sesiju utt.

Mācību atvaļinājums neatkarīgi no tā apmaksas kārtības ir laiks, ko darba devējam jāiekļauj laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu. Tas atbilst formulējumam: laiks, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ.

Tādējādi mācību atvaļinājums nevar tikt piešķirts uz darbinieka kārtējā atvaļinājuma rēķina, to samazinot.