Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kāpēc ūdens patēriņš ir pārāk liels

J
jautā:
12. februārī, 2020
Beate

Īrēju no pašvaldības dzīvokli, skaitītājs ir uzstādīts. Kā kanalizācijas mērījums var būt divas reizes lielāks par auksto ūdeni?

A
atbild:
13. februārī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Jūsu uzdotais jautājums ir vispārīgs. Iespējams, ka notiek papildu ūdens noplūde un Jums būtu jālūdz palīdzība santehniķim, lai pārbaudītu uzstādītās iekārtas.

Varbūt bojājums radies ūdens patēriņa skaitītājā. Ūdens patēriņa skaitītāju īpašnieks (dzīvokļa īpašnieks) nodrošina ūdens patēriņa skaitītāju verifikāciju atbilstoši 2007. gada 9. janvāra Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr. 40 “Noteikumi par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu”, kas nosaka: mehāniskie ūdens patēriņa skaitītāji jāverificē ne retāk kā reizi četros gados, bet elektromagnētiskie un ultraskaņas ūdens patēriņa skaitītāji – reizi sešos gados.