TĒMA: Nodokļi

Pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem var atgūt arī pensionārs

J
jautā:
12. februārī, 2020
Irēna

No algām var atgūt pārmaksātos nodokļus. Kāpēc tos nevar atgūt no pensijām, no kurām arī tiek ieturēti nodokļi?

A
atbild:
17. februārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem (ārstniecības pakalpojumiem un citiem) var atgūt arī pensijas saņēmējs, ja no pensijas tiek ieturēts nodoklis. Ja vēlaties atgūt pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, jāiesniedz gada ienākumu deklarācija. Attaisnotos izdevumus norāda gada ienākumu deklarācijā, pievienojot šos izdevumus apliecinošus dokumentus.

Attaisnotajiem izdevumiem ir gada normas, un tās ir arī saistītas ar apliekamā ienākuma apmēru. Fiziskās personas – iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāja – attaisnotajos izdevumos par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem un ziedojumiem un dāvinājumiem, arī politiskajai partijai ietveramo izdevumu, kopējā summa taksācijas gada laikā nevar pārsniegt 600 eiro, un tā nevar būt lielāka par 50% no gada apliekamajiem ienākumiem.

Informācija par ienākumu un attaisnoto izdevumu deklarēšanu ir atrodama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļa vietnē.