E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 19360
Lasīšanai: 4 minūtes
TĒMA: Pirmsskola
2
2

Par bērnudārzu vasarā jāinteresējas pašvaldībā

J
jautā:
11. februārī, 2020
Kristīne

Labdien! Mani šobrīd ļoti satrauc jautājums par PII darbu vasarā, jo saprotu, ka 17.08.2012. Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 533 ir zaudējuši savu spēku 01.09.2019., proti, jaunajos MK noteikumos nav norādes, ka “izglītības iestāde katru gadu no 1. jūnija līdz 31. augustam nodrošina darbu vasaras periodam, sekmējot bērnu vispusīgu attīstību”. Es vērsos pie Rīgas izglītības iestādes ar lūgumu sniegt laikus informāciju par slēgtajiem vasaras mēnešiem, jo man jāsaskaņo atvaļinājuma grafiks līdz janvāra otrās nedēļas beigām. Darbā esmu tieši pakļauta vadītājam, bez kura nevaru pildīt savus darba pienākumus, līdz ar to man ir jādodas atvaļinājumā vienlaikus ar viņu. Tā kā laikus vadītājam nesniedzu informāciju par nepieciešamo atvaļinājumu, tad vadītājs atzīmēja, ka dodamies atvaļinājumā no 03.08.2020. līdz 14.09.2020. (ieskaitot visas papildatvaļinājuma dienas). Šodien, pēc pusotra mēneša, PII pārstāve informē, ka PII nestrādās no 22.06.2020. līdz 26.07.2020. Ņemot vērā iepriekš minēto, lūdzu izskaidrojiet, kā vecākiem rīkoties, ja nav iespēju nekur un nevienam atstāt bērnu, izņemot PII? Varbūt ir kādas alternatīvas? Piebildīšu, ka arī mans atalgojums nav tik liels, lai es varētu veselu mēnesi apmaksāt aukles pakalpojumus.

A
atbild:
02. martā, 2020
Edīte Brikmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 716 “Noteikumi par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām un pirmsskolas izglītības programmu paraugiem” 4. punktā ir noteikts, ka pirmsskolas izglītību īsteno atbilstoši šo noteikumu pielikumos sniegtajiem pirmsskolas izglītības programmu paraugiem. Pirmsskolas izglītības saturs ietverts pirmsskolas izglītības programmā (1. pielikums), mazākumtautību pirmsskolas izglītības programmā (2. pielikums), speciālās pirmsskolas izglītības programmā (3. pielikums) un mazākumtautību speciālās pirmsskolas izglītības programmā (4. pielikums).

Piemēram, atverot pirmsskolas izglītības programmas paraugu (1. pielikums), redzams: 8.1. punktā ir noteikts, ka pirmsskolas izglītības saturu plāno un organizē divos posmos. Laikposmā no 1. septembra līdz 31. maijam nodrošina mācību procesu valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijās noteiktā pirmsskolas izglītības obligātā satura īstenošanai un bērnam plānoto sasniedzamo rezultātu apguvei, laikposmā no 1. jūnija līdz 31. augustam nodrošina mācību procesu bērna vispusīgas attīstības un iepriekšējā laikposmā iegūto zināšanu, izpratnes, pamatprasmju un caurviju prasmju, kā arī vērtībās balstītu tikumu un ieradumu nostiprināšanai.

Tas nozīmē, ka bērnudārzam ir jābūt pieejamam arī vasaras mēnešos, taču vasarā pirmsskolas izglītības iestādēs pilnībā netiek īstenotas izglītības programmas, bet tiek organizētas nodarbības, kas nostiprina bērnu iegūtās zināšanas, iemaņas un prasmes. Līdz ar to iestādes vadītāja kompetencē ir lemt par lietderīgāko laika pavadīšanu, vienlaikus nodrošinot izglītības iestādes darba organizāciju atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam.

Līdz ar to, ievērojot Izglītības likuma 57. pantā noteiktās tiesības bērna izglītošanas nodrošināšanā, bērna vecāki (personas, kas realizē aizgādību) ir tiesīgi vērsties pie pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja ar lūgumu nodrošināt bērnam iespēju apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vasaras mēnešos. Bet, ja ir jautājumi vai neskaidrības par šo iespēju, vecākiem jāvēršas pašvaldībā – šajā gadījumā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Jārēķinās, ka vasara ir periods, kad parasti tiek veikti dažādi remontdarbi izglītības iestādēs, kā arī atvaļinājumā dodas pedagogi, tāpēc dažkārt pašvaldības pirmsskolas izglītības pakalpojumi organizē citās atbilstošās telpās (piemēram, citos tuvākajos bērnudārzos), taču šim pakalpojumam savlaicīgi jāpiesakās.

Ja rodas papildu jautājumi, lai saņemtu konsultāciju, varat vērsties Izglītības kvalitātes valsts dienestā.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 151 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU