Grūtniecības atvaļinājums neveido apmaksājamas atvaļinājuma dienas

J
jautā:
10. februārī, 2020
Ieva

Mani interesē jautājums par atvaļinājuma dienām, beidzoties BKA, un darba līguma uzteikumu. Pirms aizgāju pirmsdzemdību dekrētā, tika izņemts atvaļinājums par iepriekšējo gadu. Vai šajā laika periodā tiek uzkrātas arī kādas atvaļinājuma dienas, par kurām, izbeidzot darba attiecības, būtu jāsamaksā?

A
atbild:
20. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba devēja piešķirtais atvaļinājums pirms došanās tā sauktajā dekrēta atvaļinājumā un secīgi pēc tam bērna kopšanas atvaļinājumā ir ticis izmantots, tad pēc atgriešanās no BKA ikgadējā atvaļinājuma uzkrājumu nav.

Darba likuma 152. pantā noteiktais, ka laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, ieskaita laiku, kad darbinieks bijis faktiski nodarbināts pie attiecīgā darba devēja, un laiku, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, arī grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laiku, nozīmē to, ka minētais grūtniecības un dzemdību atvaļinājums (kopumā līdz 140 dienām) tiek tikai ieskaitīts laikā, bet ne apmaksāts.