Lasīšanai: 1 minūte

Iepazīšanās ar darba devēja rīkojumu

J
jautā:
10. februārī, 2020
Einārs

Kā rīkoties, ja darba devējs liek parakstīt rīkojumu, kura saturs nav pilnīgs un nākotnē var ietekmēt darbinieka tiesisko stāvokli?

A
atbild:
25. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Rīkojums ir tiesisks akts, kuru izpildei atbilstoši savām pilnvarām un kompetencei izdod uzņēmuma vadītājs vai cits vadības pārstāvis, kam deleģētas šādas tiesības.

Ja, iepazīstoties ar rīkojuma dokumenta saturu, darbinieks konstatē nepilnības dokumenta saturā, tad, to parakstot, ir tiesības ietvert savu piebildi.

Tādējādi darbiniekam rīkojums ir jāparaksta, apliecinot iepazīšanos un pievienojot savu piebildi, kam nepiekrīt vai pret ko iebilst.