Lasīšanai: 1 minūte

Darba vides risku novērtēšanas rezultāti

J
jautā:
10. februārī, 2020
Einārs

Vai uzņēmuma darbinieks var apstrīdēt darba vides risku novērtējuma rezultātu, kuru veica privātā firma (SIA) kā pakalpojuma sniedzējs? Un, ja var, kādā veidā?

A
atbild:
27. februārī, 2020
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Jā, darbinieki var nepiekrist darba vides risku novērtējumam, jo, iespējams, darba vides risku identificēšanas procesā, apsekojot darbavietas, netika piesaistīti nodarbinātie, kā arī nav ņemti vērā kādi būtiski darba vidē pastāvošie darba vides riska faktori.

Tādā gadījumā darbiniekiem ir tiesības saskaņā ar Darba aizsardzības likuma 17. panta pirmās daļas 5. punktu nekavējoties ziņot darba devējam, tiešajam darba vadītājam vai darba aizsardzības speciālistam par jebkuriem darba vides faktoriem, kuri rada vai var radīt risku personu drošībai un veselībai, arī par trūkumiem uzņēmuma darba aizsardzības sistēmā.

Ja nepilnības darba aizsardzībā netiek novērstas, darbiniekiem ir tiesības vērsties Valsts darba inspekcijā ar iesniegumu, lai tā veiktu uzņēmuma pārbaudi.