E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 19347
Lasīšanai: 4 minūtes
1
1

Nodarbinātība – atbilstoši darba līgumā noteiktajam

J
jautā:
10. februārī, 2020
Anonīmais

Labdien! Pašreizējā darbavietā strādāju aptuveni divus gadus. Pēc līguma strādāju vienā uzņēmumā, bet šībrīža darba devējs sadarbojas ar citu uzņēmumu, līdz ar to darba pienākumos ir apkalpot arī otra uzņēmuma klientus. Darba līgumā ir norādīta bruto stundas likme, bet saņemu cieto algu. Vērsos pie darba vadītāja ar lūgumu pacelt pašreizējo algu, bet tas tika noraidīts. Analizējot darba likumu, atradu punktu, kas likumu nostāda manā pusē, – 28. panta 2. punktu, kurā ir rakstīts šādi: “(2) Ar darba līgumu darbinieks uzņemas veikt noteiktu darbu, pakļaujoties noteiktai darba kārtībai un darba devēja rīkojumiem, bet darba devējs – maksāt nolīgto darba samaksu un nodrošināt taisnīgus, drošus un veselībai nekaitīgus darba apstākļus.” Saprotu to, ka visu šo laiku esmu padarīts par muļķi. Esmu pārliecināts, ka uzņēmums vēlas apiet nodokļu sistēmu, kas, manuprāt, nav godīgi. Vai ir reāli atgūt to algas daļu, kura nav tikusi izmaksāta? Algu katru mēnesi manā kontā ieskaita uzņēmums, ar kuru ir noslēgts darba līgums. Vai valsts iestādes ir ieinteresētas šīs negodīgās situācijas novēršanā? Vai es drīkstu atteikties darīt otrā uzņēmumā veicamos darbus?

A
atbild:
27. februārī, 2020
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Dibinot darba tiesiskās attiecības, Jūs vienojāties ar darba devēju par veicamajiem darba pienākumiem, nolīgto darba laiku un izmaksājamo darba samaksu. Ja, slēdzot rakstveida darba līgumu, tajā nebija iekļauti tie noteikumi, par kuriem Jūs mutiski vienojāties ar darba devēju, Jums bija tiesības lūgt precizēt darba līguma noteikumus vai atteikties dibināt darba tiesiskās attiecības.

Tas nozīmē, ka, parakstot darba līgumu, Jūs vienojāties par tiem noteikumiem, kuri iekļauti darba līgumā. Līdz ar to darba devējam ir pienākums ievērot darba līgumā ietvertos noteikumus. Ja darba devējs Jums nenodrošina darba līgumā nolīgto darba samaksu – stundas tarifa likmi atbilstoši faktiski nostrādātajam darba laikam –, Jums ir tiesības saskaņā ar Darba likuma 94. panta pirmo daļu savu aizskarto tiesību vai interešu aizsardzības nolūkā iesniegt sūdzību uzņēmumā attiecīgi pilnvarotai personai. Tiesības iesniegt sūdzību, lai aizstāvētu darbinieka tiesības un intereses, ir arī darbinieku pārstāvjiem. Darba likuma 94. panta otrā daļa noteic, ka sūdzību izskata un atbildi par pieņemto lēmumu sniedz nekavējoties, bet ne vēlāk kā septiņu dienu laikā pēc sūdzības saņemšanas. Darbiniekam un darbinieku pārstāvim ir tiesības piedalīties sūdzības izskatīšanā, sniegt paskaidrojumus un izteikt savu viedokli.

Darba strīdu likuma 4. pants noteic, ka individuāls tiesību strīds ir tādas domstarpības starp darbinieku un darba devēju, kuras rodas, slēdzot, grozot, izbeidzot vai pildot darba līgumu, kā arī piemērojot vai tulkojot normatīvo aktu noteikumus, darba koplīguma vai darba kārtības noteikumus. Saskaņā ar Darba strīdu likuma 7. pantu individuāls tiesību strīds par savlaicīgi neizmaksātas darba samaksas piedziņu pēc iespējas izšķirams pārrunās starp darbinieku un darba devēju uzņēmumā vai tiesā.

Saskaņā ar Darba likuma normām darba devējs ar saviem rīkojumiem darba līguma ietvaros var precizēt darbinieka darba pienākumus. Darba devējam nav tiesību prasīt, lai darbinieks veiktu darba līgumā neparedzētu darbu, izņemot šā likuma 57. pantā noteiktos gadījumus.

Saskaņā ar Darba likuma 65. panta pirmo daļu darbiniekam, kas pie viena un tā paša darba devēja līdztekus nolīgtajam pamatdarbam veic papildu darbu, ir tiesības saņemt atbilstošu piemaksu par šāda darba veikšanu. Šā panta pirmajā daļā noteiktās piemaksas apmēru nosaka darba koplīgumā vai darba līgumā. Par papildu darba veikšanu un par piemaksas apmēru par papildu darbu, ja tas nav noteikts darba līgumā, pusēm jāvienojas atsevišķi.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 153 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU