Lasīšanai: 1 minūte

Vai var noslēgt darba līgumu slimības laikā

J
jautā:
10. februārī, 2020
Velta

Man ir izsniegta slimības lapa B, un esmu vienojusies, ka pēc slimošanas izbeigšu darba attiecības. Vai šajā laikā varu slēgt jaunu darba līgumu, bet darbu uzsākt, kad būšu vesela?

A
atbild:
20. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesības slēgt darba līgumu ar citu darba devēju bieži ir atkarīgas no esošā darba līguma nosacījumiem. Ja šajā darba līgumā Jums noteikts aizliegums strādāt blakus darbu un tādējādi noslēgt darba līgumu ar citu darba devēju, to ir iespējams darīt.

Ja darbiniekam vienlaikus ir vairākas darba attiecības un viņam ir iestājusies darbnespēja, tad tā attiecas uz visām darbavietām. Proti, nav iespējams slimot vietā darbavietā, bet strādāt otrā. Vienlaikus darbnespēja (saslimšana) nenozīmē nespēju rīkoties, pieņemt lēmumus un slēgt līgumsaistības.