Lasīšanai: 1 minūte

Vai pienākas atvaļinājums par BKA laiku

J
jautā:
10. februārī, 2020
Elīna

Labdien! Esmu bijusi divos bērna kopšanas atvaļinājumos pēc kārtas kopš 2016. gada novembra, neatgriežoties darbā. Ar 01.02. pārtraucu darba attiecības. Vai man pienākas atvaļinājuma nauda par šo periodu? Paldies!

A
atbild:
20. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Laiku, kuru darbinieks pavada bērna kopšanas atvaļinājumā, ieskaita kopējā darba stāžā. To paredz Darba likuma 156. pants.

Tomēr par bērna kopšanas atvaļinājumā pavadīto laiku darba devējam nav pienākuma piešķirt apmaksātu darba devēja ikgadējo atvaļinājumu. Gluži vienkārši – nav pamata būt vienlaikus divos atvaļinājumos.

Darba likumā tas ir noteikts 152. pantā: laikā, kas dod tiesības uz darba devēja apmaksātu atvaļinājumu, neieskaita bērna kopšanas atvaļinājuma laiku un atvaļinājuma laiku bez darba samaksas saglabāšanas, kas ir ilgāks par četrām nedēļām viena gada laikā.