Vai pēc 7 darba mēnešiem var saņemt bezdarbnieka pabalstu

J
jautā:
08. februārī, 2020
Marina

Labdien! Pagājušajā gadā man tika piešķirts bezdarbnieka statuss un visus 9 mēnešus saņēmu pabalstu. Atteicos no bezdarbnieka statusa un pēc mēneša atradu darbu uz noteiktu laiku (7 mēneši). Vai pēc šī darba beigām man būs iespēja iegūt bezdarbnieka statusu un saņemt pabalstu?

A
atbild:
02. martā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu ir tad, ja:

  • piešķirts bezdarbnieka statuss;
  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijas Republikā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Laikā, kad saņēmāt bezdarbnieka pabalstu, Jūs nebijāt sociāli apdrošināta bezdarba gadījumam, līdz ar to pēc septiņiem darba mēnešiem nebūs tiesību uz bezdarbnieka pabalstu, jo ir nepieciešami 12 sociālās apdrošināšanas mēneši pēdējo 16 mēnešu laikā.

Ja nebūs darba, varat reģistrēties bezdarbnieka statusā Nodarbinātības valsts aģentūrā, jo tādas tiesības ir personai, kura nestrādā (nav uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu”), meklē darbu, ir darbspējīga un gatava nekavējoties stāties darba attiecībās.