Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Pagaidu sabiedrisko darbu atlīdzību ar IIN neapliek

J
jautā:
06. februārī, 2020
aivars

Labdien! Vai no “simtlatnieku” programmas atlīdzības tiek maksāts nodoklis? Un vai pastāv iespēja atgūt pārmaksāto nodokli?

A
atbild:
10. februārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Kādreizējās “simtlatnieku” programmas turpinājums bezdarbnieku atbalstam ir Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizētie pagaidu sabiedriskie darbi. Ja nostrādāts pilns mēnesis (piecas dienas nedēļā, sešas stundas dienā), atlīdzība ir 200 eiro.

Ja esat šīs programmas dalībnieks, Jums jābūt arī līgumam par algotu pagaidu sabiedrisko darbu veikšanu. Un tajā vajadzētu būt norādītam, ka no bezdarbnieka atlīdzības netiek ieturētas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Tātad nevar būt runa par pārmaksātā nodokļa atgūšanu.

Par pagaidu darbos nodarbināto bezdarbnieku NVA veic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai.