Lasīšanai: 1 minūte

Neizmaksātās algas piedziņa tiesā

J
jautā:
06. februārī, 2020
Vija

Kāda ir minimālā summa, kuru tiesā var pieprasīt kā neizmaksātās darba algas piedziņu? Vai kopā 300 eiro var pieprasīt no darba devēja tiesas ceļā?

A
atbild:
19. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba devējs nav pildījis darba līgumā uzņemtās saistības par darba samaksu, tad darbinieks ir tiesīgs vērsties tiesā un piedzīt neizmaksāto darba samaksu. Darba likuma 31. pants paredz, ka visi prasījumi, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām, noilgst divu gadu laikā, ja likumā nav noteikts īsāks noilguma termiņš.

Darbinieki atbilstoši Civilprocesa likuma 43. panta pirmajai daļai ir atbrīvoti no tiesas nodevu nomaksas, un šos prasījumus tiesa izskata prioritārā kārtībā.

Neatkarīgi no piedzemanās summas apmēra Jums kā darbiniecei ir prasījuma tiesības pret darba devēju par neizmaksātās darba samaksas daļas piedziņu.