Valsts garantētos uzturlīdzekļus izmaksā līdz 21 gadu vecuma sasniegšanai

J
jautā:
06. februārī, 2020
Vija

Vēlos saņemt šos uzturlīdzekļus.​​​​​​ Tagad ik mēnesi saņemu pilngadību sasnieguša bāreņa pabalstu dzīvokļa īrei, apmēram 56 eiro, jo man bija aizbildnis. Mātei ir atņemtas mātes tiesības. Uzturlīdzekļi no vecākiem nekad nav bijuši. Dzimšanas apliecībā norādīta tikai māte. Gribu no vecākiem piedzīt uzturlīdzekļus. Tagad man ir 22 gadi. Kur un kādus dokumentus man iesniegt? Nepieciešams noteikt paternitāti.

A
atbild:
07. februārī, 2020
Edīte Brikmane
LV portāls

Valsts garantēto uzturlīdzekļu izmaksu regulē Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums, kura 3. pantā noteikts, ka šajā likumā noteiktajos gadījumos ar fonda līdzekļiem tiek nodrošināti bērni līdz pilngadības sasniegšanai, kā arī personas pēc pilngadības sasniegšanas, ja tās turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību Latvijas Republikā, bet ne ilgāk kā līdz 21 gada vecuma sasniegšanai.

Ņemot vērā, ka Jums ir 22 gadi, valsts garantētos uzturlīdzekļus no fonda saņemt nav iespējams.