TĒMA: Tieslietas

Vai bērna mātes partneris var pārstāvēt viņas bērna intereses

J
jautā:
05. februārī, 2020
Inta

Vai mātes partneris, ar kuru viņa dzīvo nereģistrētā laulībā, ir tiesīgs rūpēties un atbildēt par viņas bērnu, ja nav to adoptējis vai ņēmis aizbildniecībā? Vai viņam ir nepieciešami kādi dokumenti, kas dod šīs iespējas pārstāvēt ģimeni? Piemēram, notariāli apstiprināta mātes pilnvara.

A
atbild:
07. februārī, 2020
Edīte Brikmane
LV portāls

Tā kā bērna mātes dzīvesbiedrs nav bērna likumiskais pārstāvis, proti, bērns nav viņa aizgādībā, lai pārstāvētu bērna intereses, piemēram, vedot pie ārsta vai pieņemot lēmumus izglītības iestādē, viņam ir nepieciešama vismaz viena bērna likumiskā pārstāvja (dabiski tie ir divi – dzimšanas apliecībā ierakstītie māte un tēvs) pilnvarojums. Šāda pilnvara ir jānoformē pie zvērināta notāra.

Plašāks izklāsts pieejams LV portāla skaidrojumā “Pilnvara bērna pārstāvībai vecāku prombūtnes laikā – ko der zināt”.