TĒMA: Mājoklis

Vai no pašvaldības var nopirkt zemi

J
jautā:
05. februārī, 2020
Linda

Labdien! Vai daudzbērnu ģimene var nopirkt zemesgabalu mājas būvēšanai no pašvaldības? Kur ir jāvēršas, ja tas ir iespējams?

A
atbild:
10. februārī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Zemesgabala pirkums mājas būvēšanai ir divu līgumpušu darījums. Jums šajā jautājumā ir jāvēršas pašvaldībā.

Par atvieglojumiem daudzbērnu ģimenei nekustamā īpašuma iegādei sīkāk skaidrots LV portāla e-konsultācijā “NĪN atvieglojums daudzbērnu ģimenei – mājoklim un piekritīgajai zemei”.

Turklāt 2017. gada 25. augustā spēkā stājās Tieslietu ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos  Nr. 1250 “Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā”, kuri paredz četrkārtīgi samazināt valsts nodevas apmēru, kas daudzbērnu ģimenei jāmaksā par nekustamā īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, līdzšinējo 2% vietā nosakot 0,5%. Sīkāk par to lasiet LV portāla skaidrojumā “Daudzbērnu ģimenes īpašumu zemesgrāmatā varēs nostiprināt lētāk”.