Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Vai tēvs, esot BKA, var strādāt ārzemēs

J
jautā:
03. februārī, 2020
Kaspars

Labdien! Bērna mātei drīz beigsies BKA, un viņa atsāks darbu. Vai es (tēvs) varu izmantot BKA pēc bērna mātes (protams, bez pabalstu saņemšanas)? Un, ja varu, vai es BKA laikā drīkstu strādāt oficiālu darbu ārzemēs?

A
atbild:
11. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums paredz, ka bērna kopšanas atvaļinājumu var izmantot gan bērna māte, gan bērna tēvs: pusotra gada apmērā, līdz bērns sasniedzis astoņu gadu vecumu. BKA darba devējs piešķir pēc attiecīga darbinieka iesnieguma saņemšanas. Šajā laikā darbiniekam tiek saglabāts iepriekšējais darbs.

Ja BKA laikā nesaņemat valsts sociālos pabalstus, no nodokļu piemērošanas viedokļa ierobežojumu darbam ārzemēs nav.