Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma naudas aprēķins

J
jautā:
03. februārī, 2020
Ilze

Labdien! Man noteikts nepilnas slodzes summētais darba laiks. Vai Darba likums atļauj atvaļinājuma naudu aprēķināt, dienas vai stundas vidējo izpeļņu reizinot ar normālo darba dienu vai stundu skaitu atvaļinājuma laikā? Paldies!

A
atbild:
10. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudas aprēķinam piemēro vidējo izpeļņu. Darba likuma 75. panta ceturtajā daļā noteikts: “Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, dienas vidējo izpeļņu aprēķina, stundas vidējo izpeļņu reizinot ar vidējo nostrādāto stundu skaitu darba dienā, kuru aprēķina, pēdējo sešu mēnešu laikā nostrādāto stundu skaitu dalot ar kalendāra darba dienu skaitu (izņemot attaisnotu prombūtni) pēdējo sešu mēnešu laikā. Nostrādāto dienu skaitā neietilpst pārejošas darbnespējas dienas, atvaļinājuma dienas un dienas, kad darbinieks nav veicis darbu šā likuma 74. panta pirmajā un sestajā daļā minētajos gadījumos.”

Vienlaikus darba devējam nav aizliegts uzlabot darbinieka stāvokli.