Lasīšanai: 1 minūte

Kāds ir uzteikuma termiņš, ja plānota pārcelšanās

J
jautā:
01. februārī, 2020
Elīna

Vai, mainot dzīvesvietu un iesniedzot atlūgumu, ir jānostrādā mazāks laiks?

A
atbild:
10. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likumā noteiktais maksimālais laiks, kas nostrādājams pēc darbinieka uzteikuma iesniegšanas, ir viens mēnesis. Dzīvesvietas maiņa šo termiņu likuma izpratnē neietekmē.

Taču vienlaikus likums neliedz pusēm vienoties par mazāku laiku: “Darbiniekam un darba devējam vienojoties, darba līgumu var izbeigt arī pirms uzteikuma termiņa izbeigšanās,” ir teikts Darba likuma 100. panta ceturtajā daļā.

Tādējādi, ja ir vajadzība darba attiecības izbeigt ātrāk nekā viena mēneša periodā, tad uzteikumā ir jāatsaucas uz iepriekš minēto Darba likuma pantu un jālūdz darba devēja piekrišana darba attiecības izbeigt darbinieka norādītajā datumā.

Iemesls, kāpēc darba attiecības tiek izbeigtas, uzteikumā nav pienākuma minēt. Šo informāciju var izpaust sarunā, kas noteikti notiks pēc uzteikuma iesniegšanas.