Bērna kopšanas atvaļinājums var būt abiem vecākiem

J
jautā:
15. janvārī, 2020
Marta

Labdien! Vai man jāatsāk strādāt pēc dekrēta, ja bērna kopšanas atvaļinājumu ņem tēvs, nevis es? Un vai es arī varu ņemt BKA pusotru gadu un kopt mazuli? Kas man tādā gadījumā jādara?

A
atbild:
21. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Gan bērna māte, gan bērna tēvs ir tiesīgi izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu, līdz bērns sasniedz 8 gadu vecumu. To paredz Darba likuma 156. pants.

BKA uz darbinieka iesnieguma pamata piešķir darba devējs, bet darba devēja pienākumos nav šo periodu apmaksāt. Viens no bērna vecākiem šajā laikā saņem valsts piešķirtos sociālos pabalstus – vecāku pabalstu, bērna kopšanas pabalstu. Vairāk par šo tēmu lasiet Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapas sadaļā “Vecākiem”.

Lai izmantotu BKA, Jums darba devējam ir jāiesniedz iesniegums. Lūgums piešķirt BKA ir datējams ar slimības lapas B noslēgšanas brīdi.