Vai var atlikt izpildu darbības

J
jautā:
15. janvārī, 2020
Jānis

Labdien! Vai tiesu izpildītājs var neparakstīt vienošanos par apmaksas summu un datumu un neatbloķēt vienīgo kontu, ja esmu maksājis jau trīs gadus (katru mēnesi vienu un to pašu summu) bez kavējumiem? Maksājumus veicu no sievas konta. Sākumā teica, lai pāris mēnešu maksāju, tad atbloķēs. Pēc pāris mēnešiem pasaka, lai gadu maksāju. Pēc gada man pasaka, lai ņemu kredītu un samaksāju visu summu. Tagad, kad ir pagājuši trīs gadi, man pasaka, lai vienojos ar kreditoriem, kas ir vēlējušies parādu atgūt tiesas ceļā. Kā es varu sevi aizstāvēt? Rodas sajūta, ka tiesu izpildītājs ņirgājas un pārkāpj savas pilnvaras. Kā man rīkoties šādā situācijā?

A
atbild:
17. janvārī, 2020

Nezinot visus ar lietu saistītos faktiskos apstākļus, ir grūti sniegt pilnīgu atbildi.

Tiesu izpildītājs nevar slēgt kādas rakstiskas vienošanās ar parādnieku parāda piedziņas procesā.

Jums var ieteikt vērsties pie piedzinēja (kreditora) un mēģināt vienoties, lai konkrētais piespiedu izpildes līdzeklis, konta apķīlāšana, netiek piemērots. Ja piedzinējs tam piekritīs un paziņos tiesu izpildītājam, tiesu izpildītājs varēs nepiemērot attiecīgo izpildu darbību saskaņā ar Civilprocesa likuma 559. panta nosacījumiem.