TĒMA: Nodokļi

Nodoklis no ieguldījumu konta izmaksātajai summai

J
jautā:
11. janvārī, 2020
LAUMA

Labdien! Ir radušās neskaidrības sakarā ar investīciju jautājuma izpēti. Vai fiziskajai personai vajag paziņot Valsts ieņēmumu dienestam, ka tā ir atvērusi ieguldījumu kontu pie ārzemju brokera? Ja radušies ienākumi no akciju pārdošanas, vai ir jāmaksā nodokļi, ja nauda paliek ieguldījumu kontā? Vai vajag maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli, ja akcijas tiek turētas ilgstoši (30 mēnešus un vairāk)?

A
atbild:
27. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodokļa piemērošana ienākumam no ieguldījumu kontiem noteikta likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 899 “Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normu piemērošanas kārtība”.

Par ienākuma gūšanas dienu uzskata dienu, kad no ieguldījumu konta izmaksātā naudas summa pārsniedz ieguldījumu kontā iemaksāto naudas summu. Gūtais ienākums tiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi 20% apmērā.

Nodokļu maksātājam, gūstot ienākumus, nodokļa piemērošanas jautājumi individuālā situācijā jānoskaidro nodokļu administrācijā, tas ir, Valsts ieņēmumu dienestā.