Lasīšanai: 1 minūte

Darba samaksas aprēķina skaidrojums jāprasa darba devējam

J
jautā:
10. janvārī, 2020
Andris

Labdien! Vai man ir pareizi aprēķināta alga par 2019. gada decembri, ja mana cietā mēneša alga ir 1085 eiro (bruto) un atvaļinājums bija no 23. decembra līdz 4. janvārim?
Kāpēc mana alga bija 893,64 eiro? Vai svētku dienas netiek ierēķinātas?

A
atbild:
20. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Par darba samaksas aprēķinu informācija ir jājautā darba devējam. Saskaņā ar Darba likuma 71. pantu, izmaksājot darba samaksu, darba devējs izsniedz darba samaksas aprēķinu (algas lapiņu), kurā norādīta izmaksātā darba samaksa, ieturētie nodokļi un veiktās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kā arī nostrādātās stundas, tajā skaitā virsstundas, nakts laikā un svētku dienās nostrādātās stundas. Pēc darbinieka pieprasījuma darba devējam ir pienākums šo aprēķinu izskaidrot.

Ja izmantojāt atvaļinājumu, par ko tika izmaksāta atvaļinājuma nauda, jāņem vērā, ka atvaļinājuma laikā darba devējs apmaksā tās dienas, kad būtu bijis jāstrādā.