E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 19048
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Neapdzīvojamās telpas īpašniekam jāpiedalās mājas pārvaldīšanā

J
jautā:
09. janvārī, 2020
Edgars

Vai personai ir pienākums par sev piederošu neapdzīvojamu telpu maksāt apsaimniekotājam vienu no ikmēneša maksājuma papildus pozīcijām, kas pārvaldīšanas koplīgumā minēta kā “iemaksas plānotiem remontdarbiem par katru dzīvokļa īpašuma atsevišķā īpašuma kopējās platības kvadrātmetru”? Jāpiemin, ka personai nepieder neviens dzīvoklis, tikai neapdzīvojama telpa.

A
atbild:
16. janvārī, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 2. panta 1. daļas noteikumiem dzīvokļa īpašums ir dzīvojamā mājā tiesiski nodalīts patstāvīgs nekustamais īpašums, savukārt šī paša likuma 3. panta 1. daļa noteic, ka atsevišķais īpašums ir dzīvojamā mājā esošs būvnieciski norobežots un funkcionāli nošķirts dzīvoklis, neapdzīvojamā telpa vai mākslinieka darbnīca, kura kā dzīvojamā vai nedzīvojamā telpu grupa reģistrēta Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā. Līdz ar to visas tiesības un pienākumi, kas dzīvokļa īpašniekam noteikti, pamatojoties uz Dzīvokļa īpašuma likumu, attiecas arī uz neapdzīvojamās telpas īpašnieku, arī pienākums pildīt dzīvokļu īpašnieku kopības pieņemtos lēmumus; piedalīties dzīvojamās mājas pārvaldīšanā. Līdz ar to, ja dzīvokļu īpašnieku kopība pieņēmusi lēmumu par uzkrājumu veidošanu kopīpašumā esošās ēkas remontam, arī nedzīvojamās telpas īpašniekam ir pienākums piedalīties šādu uzkrājumu veidošanā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU