Bezdarbnieka pabalsta saņemšana un apmērs pēc BKA

J
jautā:
08. janvārī, 2020
Sofija

Labdien! Gribētu noskaidrot, vai varu pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu, ja parakstu vienošanos ar darba devēju par darba attiecību beigšanu. Pirms tam biju bērna kopšanas atvaļinājumā, kurš beidzās 22. oktobrī, un līdz 6. janvārim biju lūgusi bezalgas atvaļinājumu, kam darba devējs ir piekritis. Joprojām baroju bērnu ar krūti un gribēju izmantot ar to saistītās priekšrocības, atsākot darbu (nestrādāt naktsmaiņas un samazināt darba stundas no 12 h uz 10 h), bet darba devējs tam negrib piekrist.

A
atbild:
16. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ievērojot norādīto informāciju, sniedzam Jums skaidrojumu par Jūsu tiesībām.

Ja barojat bērnu ar krūti, atgriežoties darbā, saskaņā ar Darba likuma (DL) 134. panta otro daļu Jums ir tiesības prasīt grozījumus darba līgumā ar mērķi noteikt nepilnu darba laiku. Šī prasība darba devējam ir jānodrošina.

Nodarbināšana nakts darbā Jūsu gadījumā ir atceļama, ja ir ārsta atzinums, ka attiecīgā darba veikšana rada draudus Jūsu vai bērna drošībai un veselībai. To paredz DL 138. panta sestā daļa.

Ja darba devējs neievēro Jūsu tiesības, iesakām Jums vērsties Valsts darba inspekcijā.