Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļu parāds neierobežo cilvēka tiesības izbraukt no valsts

J
jautā:
08. janvārī, 2020
Aleksandrs

Labdien! Man uz 14 dienām jāizlido no Latvijas uz Izraēlu, bet esmu uzturlīdzekļu parādnieks. Vai mani izlaidīs no valsts, vai arī būs problēmas ar lidojumu?

A
atbild:
10. februārī, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Uzturlīdzekļu parāds neierobežo cilvēka tiesības izbraukt no Latvijas Republikas. Tā kā Jūs izbraucat no valsts tikai uz 14 dienām, Jums nav jāuztraucas.

Tiem, kuri pamet valsti un pastāvīgi uz ilgu laiku apmetas kādā ārvalstī, jāņem vērā, ka parāds līdz ar aizbraukšanu nekur nepazūd, – uzturlīdzekļu parādam nav noilguma, un tiesu izpildītājs to piedzīs, tiklīdz būs iespējams, arī no mantojuma un vecuma pensijas.