TĒMA: Vide

Ja pie sētas ir liels koks, kas, iespējams, drīz nolūzīs

J
jautā:
08. janvārī, 2020
Jadviga

Manā īpašumā pie pašas sētas uz ielas pusi ir sācis gāzties liels kļavas koks. Ja būs lielāks vējš, tas nokritīs uz ielas pusi un pārraus elektrības un “Tet” uzņēmuma vadus. Es nemaz nerunāju par to, ka tas apdraud cilvēkus, kuri staigā pa šo ielu. “Latvenergo” mani sūta pie “Tet”, bet viņi – uz būvvaldi. Riņķa dancis. Lūdzu Jūsu padomu.

A
atbild:
16. janvārī, 2020
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Šajā gadījumā nepieciešams vērsties ar iesniegumu būvvaldē, lūdzot izsniegt ciršanas atļauju koka nociršanai. Iesniegumam klāt jāpievieno koka fotofiksācijas un ciršanas pamatojums. Pirms ciršanas atļaujas īpašumu apsekos arī Rīgas pilsētas būvvaldes Apstādījumu inspekcijas inspektors un klātienē novērtēs koka augšanas apstākļus un stāvokli. Ja koks tiks atzīts par bīstamu, zaudējumu atlīdzība par dabas daudzveidības samazināšanu jāmaksā nebūs.