Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai var mantot nodokļa pārmaksu

J
jautā:
08. janvārī, 2020
Anna

Labdien! Mans jautājums ir par iespēju mantot nodokļa pārmaksu. Situācija ir šāda: nomira persona, kura bija pašnodarbinātā (veica saimniecisko darbību, maksāja IIN un VSAOI). Vai mantiniekiem ir tiesības uz valsts budžetā avansā samaksātajiem IIN maksājumiem? Un vai ir lietderīgi (izmaksu ziņā) vērsties pie notāra, ja konkrētā IIN pārmaksa ir ap 200,00 eiro un citu mantojumā masā ietilpstošo priekšmetu nav? Paldies!

A
atbild:
13. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pārmaksu var mantot, ja tā ir aprēķināta. Nodokļa pārmaksu var saņemt mirušās personas oficiāli ieceltais mantinieks, kuram mantojuma masā ir iekļauta šī nodokļa pārmaksa un mantojuma apliecībā ir ierakstīta konkrētā nodokļa summa, kuru mantinieks ir mantojis.

Zvērinātu notāru atlīdzības takses par katru darbību ir noteiktas Ministru kabineta noteikumos Nr. 737.