Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Valsts izmaksātajam slimības pabalstam tiek piemērots IIN

J
jautā:
08. janvārī, 2020
Lada

Labdien! Vai darba devējam ir jāmaksā nodokļi par darbinieku slimības lapas B periodu?

A
atbild:
16. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

No 11. slimības dienas (VSAA) piešķir slimības pabalstu – 80% apmērā no darbinieka vidējās iemaksu algas.

Darba ņēmējam vidējo iemaksu algu aprēķina par 12 kalendāro mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms tā mēneša, kad iestājusies pārejoša darba nespēja. Slimības pabalsts tiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tā kā pabalstu izmaksā VSAA, tad arī nodokli ietur aģentūra.

Darba devējs darbinieka slimības lapas B periodā nodokļus par darbinieku neaprēķina.