Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi nav ieguldījumi

J
jautā:
03. janvārī, 2020
Valdis

Vai, aprēķinot ienākumu no nekustamā īpašuma pārdošanas, pie īpašumā ieguldītajiem līdzekļiem jāpieskaita arī nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi?

A
atbild:
13. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nē, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi nav ieguldījumi.

Ja pārdots nekustamais īpašums, lai noteiktu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamo ienākumu, no nekustamā īpašuma pārdošanas cenas atņem iegādes vērtību un nekustamajā īpašumā veikto ieguldījumu vērtību nekustamā īpašuma turēšanas laikā.

Ieguldījumi nekustamajā īpašumā ir tā uzlabošana un atjaunošana, piemēram, nomainot logus, durvis, jumta segumu, zemesgabalā veicot elektrotīkla pieslēguma izbūves darbus un tamlīdzīgi.