Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

No ārvalsts saņemtā pensija jādeklarē

J
jautā:
02. janvārī, 2020
Valda

Labdien! Mana māte, pensionāre, saņem gan pensiju no ASV (mirušā vīra pensija), gan Latvijas pensiju. Vai viņai ir jāsniedz gada ienākumu deklarācija VID? Mātes attaisnotos izdevumus par ārstniecību iesniedz meita savā deklarācijā.

A
atbild:
06. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

No ārvalstīm saņemtās pensijas Latvijā ir jādeklarē, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, – neatkarīgi no tā, vai iedzīvotāju ienākuma nodoklis būs vai nebūs jāmaksā. Deklarāciju iesniedz ienākumu saņēmējs, tātad Jūsu māte.

Attaisnotos izdevumus var deklarēt par ģimenes locekļiem un atgūt pārmaksāto nodokli par ārstniecības izdevumiem. Bet tas neaizstāj pašam nodokļa maksātājam likumā paredzēto pienākumu, saņemot noteiktus ienākumus, tos deklarēt.