Darba attiecību izbeigšanas iespējas

J
jautā:
02. janvārī, 2020
Zane

Labdien! Man 17.04.2020. beidzas bērna kopšanas atvaļinājums. Darba attiecības neturpināšu, jo saistībā ar dzīvesvietas maiņu darba devējs nevar nodrošināt to pašu darbu, kā arī bērnam šajā laikā netiek nodrošināta vieta bērnudārzā. Vēlos noskaidrot, ar kādu datumu jāpārtrauc darba attiecības, lai “saglabātos” naudas plūsma, esot bezdarbniekam. Bērns dzimis 13.08.2018., attiecīgi pēdējā pabalsta izmaksa būs 2020. gada martā. Vai darba attiecības labāk pārtraukt pēc abpusējas vienošanās vai labāk ar citu iemeslu? Paldies!

A
atbild:
06. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pastāv trīs darba attiecību izbeigšanas iespējas: darbinieka uzteikums, darba devēja uzteikums un pušu vienošanās par darba līguma izbeigšanu. Jūsu gadījumā saistošas varētu būt divas. Ja iniciēsiet darba tiesisko attiecību pārtraukšanu pēc pušu vienošanās, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu, un reģistrēsieties Valsts nodarbinātības dienestā bezdarbnieka statusam, statusu Jums piešķirs un bezdarbnieka pabalstu izmaksās ar pirmo mēnesi. Ja darba attiecības izbeigsiet, pamatojoties uz Darba likuma 100. pantu, bezdarbnieka statusa piešķiršana un pabalsta izmaksa būs pēc diviem mēnešiem.