Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai kaimiņš var piesavināties koplietošanas tualeti

J
jautā:
01. janvārī, 2020
Roberts

Uz kāda pamata kaimiņš var piesavināties koplietošanas tualeti? Ir viens stāvvads, un tualete paredzēta diviem dzīvokļiem. Viens kaimiņš ir aiztaisījis durvis un otru kaimiņu nelaiž iekšā, un paziņo, ka tas tagad ir viņa īpašums. Kur meklēt taisnību?

A
atbild:
23. janvārī, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Koplietošanas telpas vienpersoniski nav iespējams piesavināties vai lietot. Lai to panāktu, tam ir noteikta kārtība gan Civillikuma, gan Dzīvokļa īpašuma likumā.

Situācijas risināšanai ir nepieciešama tehniskā uzmērīšanas lieta (saukta arī par inventarizācijas lietu). Tajā jābūt atzīmētām telpām, kas ir atsevišķā īpašumā un kas koplietošanā, savukārt gadījumos, kad ir domājamas daļas, jāskatās lietošanās kārtības līgumā: tajā ir noteikta kārtība, kuras telpas kurš kopīpašnieks lieto. Varat vērsties policijā.