Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļus var maksāt avansā, bet nepieciešams to precīzi norādīt

J
jautā:
20. decembrī, 2019
Olegs

Labdien! Kļūdas dēļ divus mēnešus pēc kārtas samaksāju uzturlīdzekļus bērniem divas reizes mēnesī. Vai var uzskatīt, ka esmu samaksājis jau divus mēnešus avansā?

A
atbild:
13. janvārī, 2020
Edīte Brikmane
LV portāls

Normatīvie akti neaizliedz veikt uzturlīdzekļu maksājumus uz priekšu. Taču, lai nerastos lieki strīdi, ir svarīgi maksājuma uzdevumā skaidri norādīt, ka tie ir uzturlīdzekļi par konkrēta gada konkrētiem mēnešiem. Ja starp vecākiem radīsies strīds, vai ir samaksāti uzturlīdzekļi, precīza norāde tādā gadījumā būs pierādījums tam, ka nauda ir samaksāta. Ņemot vērā, ka nav zināms, vai šāda norāde ir bijusi un uz kāda tiesiskā pamata tiek maksāti uzturlīdzekļi, precīzāku atbildi sniegt nav iespējams. Šajā gadījumā būtu vēlams atsevišķi vienoties par šo jautājumu ar uzturlīdzekļu saņēmēju.