Līguma spēkā esamība

J
jautā:
20. decembrī, 2019
Jānis Veinbergs

Labdien! Esmu saskāries ar tādu lietu kā personas datu zādzība: ar maniem personas datiem uz nomaksu ir paņemtas preces internetā. Pirms diviem gadiem uzsāku krimināllietu, bet policija neko nedara. Vai man ir tiesības uzstāt uz līguma paraksta ekspertīzi, un, ja šajā sakarā uzsākta krimināllieta, vai ekspertīze jāveic pašam par saviem līdzekļiem vai tas jādara kriminālistikas pārvaldei? Un, ja iegūšu atzinumu par paraksta nesakritību, vai man pašam jāvēršas tiesā un jālūdz līgumu atzīt par nederīgu? Vai arī to kārto policija?

A
atbild:
13. janvārī, 2020

Šajā situācijā sākotnēji Jums jāsaprot, ar kādu rezultātu ir noslēgts kriminālprocess. Ja kriminālprocess ir izbeigts, piemēram, tādēļ, ka nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs un minētajai lietai ir civiltiesiska strīda raksturs, tad turpmākās attiecības risināmas civiltiesiskā kārtā.

Ņemot vērā jautājuma būtību, lietā ir strīds par līguma slēgšanas kārtību un pusēm.

Šeit jāņem vērā līguma slēgšanas veids: ja tas ir interneta veikals, tad līgums var tikt slēgts arī distancēti.

Rokraksta un paraksta izpēti veic Valsts tiesu ekspertīžu birojs.

Tādējādi, ja Jūs vēlaties veikt paraksta autentiskuma pārbaudi ar mērķi izmantot eksperta slēdzienu kā pierādījumu tiesā, pēc eksperta atzinuma saņemšanas Jums ir tiesības vērsties tiesā un prasīt, lai līgums tiek atzīts par spēkā neesošu.