Noslēgts vienošanās līgums un saslimšana

J
jautā:
19. decembrī, 2019
Santa

Labdien! Ar darba devēju noslēdzu vienošanos par darba attiecību pārtraukšanu pēc ikgadējā atvaļinājuma izmantošanas. Atvaļinājuma laikā saslimu, noformēju darba nespējas lapu. Darba nespēja turpinās. Vai darba devējam bija tiesības pārtraukt darba attiecības ar datumu, kas bija noteikts vienošanās dokumentā par darba attiecību pārtraukšanu, kaut gan joprojām nebija pārtraukta darba nespēja un izmantots ikgadējais atvaļinājums?

A
atbild:
02. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Vienošanās par darba attiecību pārtraukšanu (Darba likuma 114. pants) ir līgums, un tas stāsies spēkā ar dokumentā norādīto datumu. Jo darba tiesisko attiecību izbeigšana saskaņā ar Darba likuma 114. pantu ir tiesiskas sekas nodibinošs spēks, uz to neattiecas Darba likuma noteiktie uzteikuma aizliegumi un ierobežojumi, kā arī likumā noteiktie uzteikuma termiņi.

Tātad, ja vienošanos parakstījis darbinieks atvaļinājuma laikā ir saslimis, darba nespēja tiesiski nav atzīstama par šķērsli: vienošanās neparedz iespēju to pagarināt par slimības laiku, kā tas ir uzteikuma gadījumā.