Lasīšanai: 1 minūte

Mantu, kas atrodas Latvijā, var mantot, tikai vēršoties pie notāra Latvijā

J
jautā:
17. decembrī, 2019
Inga

Labdien! 2009. gadā apprecējos ar Krievijas pilsoni Šveicē, kur mēs abi dzīvojam. Mums laulībā piedzimuši divi bērni, bet šogad vīrs nomira. Pastāvīgi dzīvojam Šveicē, un tur notiek mantošanas process. Laulības laikā mēs iegādājamies dzīvokli Rīgā (uz vīra vārda). Šis dzīvoklis nav deklarēts Šveicē. Vai dzīvokļa mantošanas procesu var uzsākt tikai Latvijā? Vēl ir jāpiebilst, ka vīram nebija uzturēšanās atļaujas Latvijā, viņam bija tikai Šveices atļauja. Paldies!

A
atbild:
16. janvārī, 2020
Latvijas notārs
Jānis Skrastiņš, priekšsēdētājs, zvērināts notārs

Mantu, kas atrodas Latvijā, var mantot Latvijā, vēršoties pie zvērināta notāra pēc īpašuma atrašanās vietas. Konkrētajā situācijā Latvijas notāram būs jāizlemj, vai mantošanas procesā piemērojams Latvijas vai Šveices likums.