Pušu vienošanās kā darba līguma izbeigšana

J
jautā:
17. decembrī, 2019
Laima

Ja š. g. 6. decembrī izbeidzu darba attiecības un darba līgumu, kas bija noslēgts uz nenoteiktu laiku, pusēm vienojoties, bet no 2020. gada 10. janvāra tas pats darba devējs man piedāvā slēgt jaunu darba līgumu (nolīgstot mani līdzīgā, bet citā amatā un piedāvājot lielāku algu), vai tās būs jaunas darba attiecības vai tomēr uzskatāmas par tām pašām darba attiecībām? Vai tā drīkst darīt?

A
atbild:
30. decembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba līgumu noslēdz, nodibinot darba tiesiskās attiecības. To laikā puses var vienoties par dažādām izmaiņām, piemēram, citiem darba pienākumiem, darba laika, atalgojuma maiņu, kā arī par darba attiecību izbeigšanu. Visas izmaiņas tiek noformētas rakstveidā un tiek attiecinātas uz sākotnēji noslēgto darba līgumu kā vienošanās.

Ja puses (darbinieks un darba devējs) vienojas par darba attiecību izbeigšanu, tad kā Jūsu situācijā līdz ar vienošanās līgumā noteikto laiku šīs darba attiecības un starp pusēm noteiktās saistības tiek izbeigtas.

Pēc laika pusēm ir tiesības nodibināt jaunas darba attiecības, noslēdzot jaunu darba līgumu. Iepriekšējais darba līgums un tajā slēgtās vienošanās vairs nav spēkā.

Vairāk par darba līguma izbeigšanu un pušu tiesībām lasiet skaidrojumā “Darba līguma izbeigšana. Pušu vienošanās”.